بهترین راه برای پاک کردن رنگ از روی سرامیک

یکی از موضوعاتی که معمولا بعد از رنگ آمیزی با آن رو به رو هستیم، پاک کردن رنگ از روی سطوح به ویژه پاک کردن رنگ اکریلیک از روی سرامیک است. قبل از هر چیزی بهتر است پیش از شروع رنگ کاری در ساختمان با پلاستیک یا پارچه وسایل، پنجره‌ ها و کف را بپوشانید. اما با تمام این مراقبت‌ ها ممکن است هنگام رنگ آمیزی، رنگ روی سطوح ریخته شود.


اگر قبل از خشک شدن رنگ برای پاک کردن آن از روی سرامیک اقدام کنید، زودتر پاک می‌شود یعنی هنگامی که رنگ مرطوب است، به آسانی می‌توانید لکه رنگ را از روی سطوح پاک کنید.
اما اگر بعد از خشک شدن رنگ روی سرامیک قصد پاک کردن آن را داشته باشید، کار شما سخت می‌شود و به حلال رنگ نیاز دارید. حتی در بعضی مواقع ریختن مواد اسیدی و یا رنگ ها بر روی سرامیک باعث میشود نظافت های معمولی کارساز نباشد لذا در این موارد بهتر است برای از بین بردن لکه های تیره و به منظور برطرف کردن آسیب های وارد شده به سنگ و سرامیک از خدمات کفسابی استفاده کنیم که معمولا راهی سریع و  در بسیاری موارد در مقایسه با تعمیر و یا نظافت های هفتگی دارای قیمت ارزان میباشد.

 

سرامیک کف


برای پاک کردن رنگ از روی سرامیک و یا موزاییک باید به چند مورد مهم توجه کنید:
نوع رنگی که روی سرامیک ریخته شده است و اینکه مطمئن شوید بدون آسیب رساندن به سرامیک به آسانی رنگ را پاک می‌کنید.
کاشی‌ های سرامیکی محکم و با دوام هستند. همچنین به پاک کننده‌ های شیمیایی بسیار مقاومت نشان می‌دهند. سرامیک‌ ها با لعاب‌ های متفاوتی تولید می‌شوند که برخی از آنان به آسانی خراشیده شده و لکه رنگ پاک می‌شود.

 

پاک کردن رنگ روغنی و پلاستیک از روی سرامیک

مرحله آخر رنگ آمیزی ساختمان،رنگ آمیزی سقف است. قبل از شروع این کار برای راحتی آن بهتر است کف ساختمان را با پلاستیک بپوشانید.
اگر رنگ روی سرامیک ریخت، برای پاک کردن آن در ابتدا با تی لکه رنگ را پاک کنید. اگر رنگ پلاستیک باشد به آسانی از روی سرامیک پاک می‌شود اما اگر رنگ روغنی باشد برای پاک کردن آن لازم است با کاردک روی سرامیک بکشید تا لکه رنگ روغن از روی سرامیک پاک شود.ممکن است رنگ روغنی به خوبی با کاردک از روی سرامیک پاک نشود پس در این صورت کافی است یک تینر ده هزار روی دستمال بریزید و سریع روی سرامیک بکشید تا لکه رنگ پاک شود.البته مراقب باشید که هنگام استفاده از تینر فوری یا همان تینر پاک کننده رنگ حتما از دستکش استفاده کنید.
در فضایی که تینر فوری استفاده می‌کنید، به تهویه هوا محیط توجه کنید.

 

پاک کردن رنگ روغن از روی سرامیک با لوازم موجود در خانه مانند:

موم شمع
محلول آب و سرکه
جوش شیرین
لیمو و جوش شیرین